Ekonomi

ABD Ön Pazarı: PPI, CPI, Spectrum Brands raporu

Investing.com – Temmuz ayı tüketici fiyatları raporuna göre enflasyonda beklenenden hızlı düşüşe rağmen hisse senetleri Perşembe günü zayıf tamamladı.

Beklentilerin üzerinde performans TÜFE Rapor, Fed’in Eylül toplantısında faiz oranlarını yükseltmeyeceğine dair umutları güçlendirdi. Bu, vadeli işlem piyasalarının başlangıçta öngördüğü bir duraklamaydı. Ancak yatırımcılar, Fed’in faiz artırım sürecinin sonuna yaklaştığından ve fiyatların düşmeye devam etmesi durumunda bankanın gelecek yıl faiz indirimine gidebileceğinden daha umutlu olabilir.

Cuma günü açıklanacak olan üretici fiyat endeksi, Fed politika yapıcılarına enflasyon hakkında daha fazla bilgi sağlayacak.

Geçen hafta yeni işsizlik başvuruları biraz yüksek geldi, bu da sıkı işgücü piyasasının gevşeyebileceğinin ve yavaşlayan enflasyona katkıda bulunabileceğinin bir işareti olabilir.

Fed yetkilileri, bu ayın sonlarında Wyoming’de yapılacak yıllık Jackson Hole konferansında bir açılış konuşması yapacak ve yılın son aylarına ilişkin politikalar hakkında daha fazla bilgi sağlayabilecek.

Önümüzdeki hafta açıklanacak olan perakende satış gelirleri, tüketicilerin kritik tatil alışverişi dönemine girerken nasıl davranacaklarını belirleyebilir.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Üretici fiyatları

temmuz ÜFE Rapor 15.30 CEST’de açıklanacak. Analistler %0,7 ve aylık%0,2 artış bekliyor. Çekirdek ÜFEyıllık %2,3 ve aylık%0,2 artması bekleniyor.

2. Michigan tüketici duyarlılığı

Michigan Üniversitesi’nden tüketici duyarlılığı bilgiler 17.00 CEST’de duyurulacaktır. Analistler, önceki değer olan 71.6’nın hafifçe 71’e düşmesini bekliyor.

3. Spektrum Markaları

Spectrum Brands Holdings Inc.(NYSE: SPB)’in hisse başına 48 sent kazanması ve 785 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu