Ekonomi

Aflac, net yatırım kazançları sayesinde 1. çeyrek kazanç ve gelirlerini aştı

COLUMBUS, Ga. – Aflac Incorporated (NYSE: AFL), analist beklentilerini aşan kazanç ve gelirle güçlü bir ilk çeyrek bildirdi. Sigorta devi, analist tahmini olan 1,58 doların 0,08 dolar üzerinde 1,66 dolarlık düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) açıkladı. Toplam gelir 5,4 milyar dolara ulaşarak 4,09 milyar dolarlık konsensüs tahminini önemli ölçüde aştı.

Bir önceki yılın ilk çeyreği ile karşılaştırıldığında Aflac’ın geliri %12,5’lik bir artışla 4,8 milyar dolardan önemli bir artış gösterdi. Bu büyüme net yatırım kazançlarına bağlanırken, şirketin net kazancı 2023’ün ilk çeyreğinde 1,2 milyar dolardan veya seyreltilmiş hisse başına 1,94 dolardan 1,9 milyar dolara veya seyreltilmiş hisse başına 3,25 dolara yükseldi.

Aflac’ın performansı, türevler ve döviz kazançları, satışlar ve itfalar ve hisse senetlerinin gerçeğe uygun değerindeki artıştan kaynaklanan toplam 951 milyon dolarlık bir dizi net yatırım kazancı ile desteklendi. Yen/dolar kurundaki zayıflamanın düzeltilmiş EPS’yi 0,08$ etkilemesine rağmen şirket yine de düzeltilmiş kazancını %0,8 oranında artırarak 961 milyon $’a yükseltmeyi başardı.

Yönetim Kurulu Başkanı, CEO ve Başkan Daniel P. Amos, Aflac’ın sağlam kazancını ve şirketin yeni ürünler ve dağıtım stratejileri aracılığıyla ABD ve Japonya’da kârlı büyümeye odaklandığını vurguladı. Amos, özellikle Japonya’da güçlü vergi öncesi kâr marjlarına katkıda bulunan temel faktörler olarak disiplinli sigortalama ve gider yönetimine dikkat çekti. Amos ayrıca, ABD’de net kazanılmış prim büyümesi ve kalıcılığındaki olumlu sonuçlara dikkat çekerek, bunları daha güçlü bir sigortalama disiplini ve etkili gider yönetimine bağladı.

Aflac’ın hissedar değerine olan bağlılığı, 41 yıllık temettü büyüme geçmişinde ve yakın zamanda 750 milyon dolarlık hisse geri alımında açıkça görülmektedir. İleriye dönük olarak Amos, Japonya’da satış kampanyaları ve yıl boyunca ABD’de daha fazla iyileştirme planları ile şirketin hissedarlar için uzun vadeli değer yaratma stratejisine olan güvenini ifade etti.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Şirketin mali gücü, bir önceki yıl 19,8 milyar dolar ya da hisse başına 32,65 dolar olan öz sermayesinin ilk çeyrek sonunda 23,5 milyar dolar ya da hisse başına 41,27 dolar olmasıyla daha da vurgulanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu