Haber

AK Parti’den istifa etti, İYİ Parti’ye katıldı

ANKARA – ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis’teki haftalık olağan küme toplantısında konuştu. ÂLÂ Parti lideri Akşener’den önce kürsüye AK Parti’den Nevşehir Belediye Başkanı seçilip istifa eden Rasim Arı çıktı. GÜZEL PARTİ’ye katılan Arı, “26 aylık namus ve hak mücadelemin sonunda bana gösterdiğiniz sevgi, evinizi kapınızı açtığınız için, bize abla olduğunuz için teşekkür ederim. diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

Kardeşlerine tuzak kurmaya çalışanlara, “Allah tuzak kuranların en güzelidir; En fakir insanlar, yolsuzluk yapmayanlardır. Biz Anadolu’nun kara yüzlü çocuklarıyız. Elbette hatalarımız ve eksikliklerimiz var. Ancak bizi ne vatanseverliğimizde, ne milli ve manevi bağlılığımızda sorgulayacak, bizi para bahisleriyle yargılayacak adam annesinden doğmadı. Siyaseti bölmek için, ötekileştirmek için değil, rant dağıtmak için değil, kardeşliği, sevgiyi, hizmeti yaymak için kullanacağız.”

Ne oldu?

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Ocak 2021’de düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini duyurmuş ve “21 aydır şeref ve şerefle hizmet ettiğim Nevşehir Belediyesi’nden başım dik istifa ediyorum” demişti. , tamamen sağlık nedenlerinden ve sorunlarından dolayı.” Arı’nın yolsuzlukla uğraştığı için istifası istendi. (DUVAR)

habergurgentepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu