Teknoloji

Apple’ın piyasaya sürmekten vazgeçtiği cihaz ortaya çıktı: Apple Magic Charger

Apple’ın iPhone için kendi ürettiği MagSafe şarj aksesuarları serisi oldukça sınırlı bir ürün yelpazesi sunuyor. Tüm seri, standart MagSafe diskinden, MagSafe Duo’dan ve pek etkileyici olmayan MagSafe pil paketinden oluşuyor. Fakat yeni imajlar, Apple’ın bir noktada entegre bir MagSafe şarj cihazına sahip metal bir stant sunmayı düşündüğünü, ama sonra bundan vazgeçtiğini gösteriyor.

Fotoğraflar ve ilgili ayrıntılar, Twitter kullanıcısı @TheBlueMister tarafından paylaşıldı ve ardından MacRumors tarafından yayınlandı. @TheBlueMister, Twitter’da prototip ve ön sürüm Apple aygıtları ve aksesuarları hakkında detayları paylaşan bir koleksiyoncu kümesi ortasında bulunuyor. @TheBlueMister, “Apple Magic Charger” olarak tanımlanan aygıtı kullanmayı başardığını söylüyor.

Ürün, MagSafe Duo’daki Apple Watch şarj cihazına benzer şekilde düz ya da dikey olarak durabilen MagSafe diski için dairesel bir oyuğa sahip kalın bir alüminyum tabanla dikkat çekiyor.

Magic Charger’ın hareket etmesini önlemek için altında kauçuk bir katman bulunuyor ve kalıcı olarak takılı bir USB-C kablosu da görünüyor. Bu temas, genel dayanıklılık ve seyahat için pek düzgün gözükmüyor, lakin MagSafe Duo’nun amacı seyahat halinde kullanılmayı hedefliyormuş gibi gözüküyor.

Daha büyük, daha belirgin bir sorun ise, Magic Charger’ın bir iPhone’u yalnızca yatay tarafta tutabilmesi. Yuvarlak manyetik MagSafe diski dikey pozisyona ahenk sağlamak için çok alçakta duruyor.

Apple’ın bu aygıtı neden piyasaya sürmediği bilinmiyor. Lakin üstte bahsettiğimiz bariz sıkıntılar, bu durumun esas nedeni olabilir üzere görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu