Ekonomi

Araç sahiplerine kötü haber! Benzine gece yarısı 80 kuruş zam yapıldı

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve mazot fiyatlarını takip etmeye devam ediyor.

BENZİN GECE GECE YARISINDA 80 DÖVİZ ARTTI

Dün gece yarısı akaryakıtta 80 kuruşluk artış yaşanırken, ülkeler arasında akaryakıt fiyatlarına yapılan zam pompaya da yansıdı.

İSTANBUL’DA 21 LİRA ÜZERİNDE

Bugünden itibaren geçerli olan fiyat artışıyla akaryakıtın litre fiyatı İstanbul’da ortalama 21 liradan 36 kuruşa yükselirken, Ankara ve İzmir’de 21 liradan 73 kuruşa yükseldi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilmektedir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGİS ile ilgili hata açıklaması yapmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava süreci sonuçlanana kadar vatandaşla paylaşmayacağını açıkladı.

haberdoganyol.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu