Haber

Bakan Varank’ın kuzeninin aldığı Bodrum ihalesi iptal edildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kuzeni Sedat Varank’ın satın aldığı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin Bodrum’daki 180 bin metrekarelik deniz manzaralı yerinin ihalesi iptal edildi.

Birgün’ün haberine göre; Emlak Konut, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Sedat Varank’ın sahibi olduğu Cevahir Taahhüt İnşaat ile HB Küme İnşaat iş ortaklığının ihalenin iptal nedeni olarak sözleşmeyi imzalamaktan vazgeçtiğini bildirdi.

KAP’a gönderilen açıklamada, “Cevahir Taahhüt İnş. ve Tic. A.Ş., HB Küme İnş. Ticaret Ltd. Şti. İş Ortağı, söz konusu iş ile ilgili olarak sözleşmeyi imzalamaya gelmeyeceğini yazılı olarak beyan ettiğinden, ihale yönetmeliği kararları çerçevesinde adı geçen istekli ile ilgili şirketimizin süreksiz teminatı gelir kaydedilmekte, arada fark olduğu için gelir kaydedilmektedir. Ortada en uygun olan ilk teklif ile Şirketimizin menfaatini önemli ölçüde etkileyecek ikinci teklif, ileride tekrar ihale edilecektir. İhalenin iptaline karar verildi” dedi.

6 MİLYAR 91 MİLYON TL GELİR SAĞLAYACAĞI AÇIKLANDI

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin 180 bin metrekarelik deniz manzaralı lokasyonunun satışı gündeme gelmişti.

Arsayı satın alan Cevahir Taahhüt İnşaat ile Sedat Varank’ın sahibi olduğu HB Küme İnşaat iş ortaklığının söz konusu arsadan en az 6 milyar 91 milyon TL gelir elde edeceği açıklandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu