Ekonomi

Bitcoin almanın zamanı geldi mi? Ünlü yazar açıkladı

Investing.com – Rich Dad Poor Dad’ın yazarı Robert Kiyosaki bir süredir buralarda. bitcoin Altın, gümüş gibi emtiaların alınmasını destekleyen yorumlar da yapmaktadır. Kiyosaki, son tweet’inde Bitcoin tavsiyesine ilişkin ana faktörleri açıkladı.

Ünlü yazar dün Twitter’da yaptığı yorumda tüketici fiyatlarındaki hızlı düşüşe dikkat çekti ve yükselen faizin kapitalizmin sonunu getirmeye başladığını savundu. Zengin markaların indirimde olduğunu söyleyen Kiyosaki, ABD Hükümeti sistemik enflasyonu kontrol altına almadan önce yatırımcılara alıma başlamalarını tavsiye etti.

Ünlü iş adamına göre enflasyon kesintili değil sistemik bir olgu haline geldi ve Robert Kiyosaki güçlü markaların hisseleriyle birlikte takipçilerine anlattı. altın, gümüş ve Bitcoin gibi yatırım işlerini daha da değerlenmeden satın almak. Fed’in faiz politikasını eleştirmeye devam eden Kiyosaki, artan faiz oranlarının hisse senedi, tahvil ve emlak piyasalarıyla birlikte doları da çökerteceğini savundu.

Kripto para piyasaları için boğa döneminin başında Robert Kiyosaki, Bitcoin’in şu an 10.000 doların altına düştüğü bir dönemde Fed’in pandemiden kaynaklanan meselelere müdahale etmek için sınırsız para basmasını da eleştirmiş ve yatırımcılara Bitcoin satın alarak kendilerini korumalarını tavsiye etmişti.

Bu ay ABD’de 3 bankanın iflas etmesinden sonra, bankacılık krizi Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kiyosaki, önümüzdeki dönemlerde domino etkisiyle daha fazla bankanın iflas edeceğine inanıyor. Kiyosaki, o dönemde izlenen politikalar nedeniyle 2020 Ağustos ayında büyük bir küresel bankacılık kriziyle karşılaşılacağını da iddia etti.

Robert Kiyosaki, Fed para basmaya devam ederse Bitcoin fiyatının önümüzdeki iki yıl içinde 500 bin dolara çıkabileceğine inanıyor. BTC’nin piyasadaki dolar arzının artmasına bağlı olarak bir savunma aracı olarak benimsenebileceğini vurgulayan Kiyosaki, bu durumda fiyatı yukarı iten güçlü bir alım baskısı oluşturabileceğini düşünüyor.

Besledi ABD, bu ay zor durumdaki bankaları ve batmakta olan bankaları desteklemek için 300 milyar dolarlık tahvil satın alarak bilançosunu genişletmek zorunda kaldı. Bu karar, Bitcoin’in Mart ayındaki yükselişi için değerli bir katalizördü.

Bitcoin, günün ilk saatlerinde volatilitesini artırarak 29.000 dolar bandını test etti. Hızlı yükselişin ardından 28.000 dolara kadar gerileyen BTC, şimdi 28.600 dolar bandında istikrar buluyor ve son 24 saatte %4’e yakın değer artışıyla devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu