Haber

Deprem Şehitlerinin adı Keçiören’deki parkta yaşayacak

Keçiören Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Şehit Kubilay Mahallesi’nde yaptırılan yeni parka, 6 Şubat Kahramanmaraş Depreminde hayatını kaybeden anne, kızı ve torununun adı verildi.

Kahramanmaraş Palmiye Sitesi’nde hayatını kaybeden Keçiören sakinleri Zehra Zengin, Kadriye Korucu ve Eylül Korucu’nun isimlerinin anıldığı parkın açılışını Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok yaptı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran tilaveti ile devam eden Zehra Dikkatli-Kadriye Korucu-Eylül Korucusu Parkı’nın açılışında katılımcılara seslenen Önder Turgut Altınok, “Deprem şehitlerimiz parkımız hayırlara vesile olsun” dedi. mahallemize ve çocuklarımıza hayırlı olsun. Elbette yıkım büyüktü. Türkiye’nin yedide birine eşittir. 14 milyon 800 bin nüfuslu bir bölgede bu depremi hissettik ve yaşadık. Devletimiz ve Cumhurbaşkanımız vatandaşlarımıza güvenli konutlar sağlamak için elinden geleni yapıyor. Tüm deprem şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; cennetteki yerler. Milletimize başsağlığı, yakınlarına sabırlar diliyorum. Rabbim milletimize ve insanlığa bir daha böyle acılar, doğal afetler yaşatmasın.” söz konusu.

“HALKIMIZ ABB’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜN İPTAL EDİLMESİNİ TALEP ETMELİ”

Konuşmasında kentsel dönüşümün değerine değinen ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Keçiören için hazırladığı kentsel dönüşüm planının veto edilmesine tepki gösteren Altınok, “Her acıdan, her felaketten ders çıkarmalıyız. Acilen kentsel dönüşüm planlarına öncelik vermeli; Güçlendirmemiz ve uygulamamız gerekiyor. Siyasete engel olmamalı, parti gözetmeksizin insan hayatı ve geleceği diyerek yol göstermeliyiz. Unutmayalım ki beyin sarsıntısı insanı öldürmez, yapılar öldürür. Keçiörenimizin yüzde 80’inin kentsel dönüşümünü ilk yılda tamamladık. Maalesef Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı önce veto etti, sonra dava açacağım dedi, dava açtı. Türkiye’de örneği olmayan şehirleşme, yerleşme, inançlı ve huzurlu yaşama projemiz ne yazık ki sekteye uğradı. Açılan dava sonucunda hazırlanan planlar iptal edildi. Halkımız bu gerçeği bilmeli, çağdaş ve inançlı bir mahalle hayatını kendisine çok yakıştıran Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bu zihniyetinin hesabını vermelidir. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızı bir an önce yapmamız gerekiyor. Belediye başkanları şehrin gününü yönetmez, belediye başkanları şehrin geleceğini planlar. Bunda siyaset olmaz. El ele verip kentsel dönüşümü bir an önce hızlandırmalıyız.” terimleri kullandı.

 

ZEHRA DİKKAT – KADRİYE MİSAFİR VE EYLÜL VELİ KİMDİR?

79 yaşında Keçiörenli evli ve 3 çocuk annesi Zehra DikkatliKahramanmaraş Palmiye Sitesi’nde 6 Şubat’ta meydana gelen ilk depremde 48 yaşındaki kızı Kadriye Korucu ve 24 yaşındaki torunu Eylül Korucu hayatını kaybetti.

Kadriye Korucu ve biri dişçi, obur iki çocuğu var. Diş hekimi olan kızı Eylül Korucu depremde hayatını kaybetti.

eylül Korucu, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına hazırlanmak için ailesiyle birlikte Kahramanmaraş’a döndü. 6 Şubat depreminde annesi ve babaannesiyle birlikte öldü.​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu