Haber

Destici’den seccade yansıması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bazıları gibi vatanı toprak parçası olarak görmedik. Başörtüsünü sadece bir bez parçası olarak görmedik. Namaza da ayak basmadık” dedi. alnımızın ayakkabılarımızla değdiği kilim.”

Elazığ Afet Evleri Temel Atma ve Toplu Konut Anahtar Teslim Töreni’nde konuşan Destici, Elazığ’da 3 yıl önce meydana gelen depremde hayatını kaybeden 41 kişiye Allah’tan rahmet diledi.

“3 yıl aradan sonra bugün Abdullah Paşa Mahallesi’ne geldiğimizde devletimizin, hükûmetimizin, cumhurbaşkanımızın, bakanımızın, tüm yetkililerimizin gerçekten Elazığ’a ve aziz milletimize nasıl sahip çıktığını, nasıl inşa ettiğini görmek beni çok memnun etti. bu güzel binalar.” Destici dedi ki:

“Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Adana ve Osmaniye’de bulunan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese camiam ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.Devletimiz Kahramanmaraş’ta Hatay’da yıkılan binaları daha iyileriyle değiştirdiği gibi, buraları da ayağa kaldırsın inşallah. , Adıyaman, kısacası nerede deprem olursa, Türkiye Cumhuriyeti onu yapacaktır. Güçlüdür, aziz ve asil Türk milleti büyüktür.”

Devletin varlığını, vatanın bütünlüğünü, milletin istiklal ve istikbalini ön planda tutarak bir araya geldiklerini belirten Destici, “Cumhur İttifakımızın önceliği devletin varlığı, vatanın bütünlüğüdür. Milletin istiklali, milletin istikbali yani sizsiniz” diyenler, “İnşallah sizlerin desteği ve dualarıyla birinci cinsten çıkar. Milletvekilliği seçimlerinde olduğu gibi Cumhur İttifakımız bir kez daha mecliste çoğunluğu sağlayacak.” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bazıları gibi vatanı bir toprak parçası olarak görmedik. Başörtüsünü sadece bir kumaş modülü olarak görmedik. Alnımızın değdiği seccadeye de ayakkabımızla basmadık. vatanı sadece toprak görenler, başörtüsü sadece bir bezdir diyenler, seccadeye ayakkabısıyla gidip basanlar, imandan nasibini almamışlar, milletin kültür ve irfanına ve milletimin bunları istemeyeceğine inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu