Ekonomi

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ödemesinde son gün 30 Kasım

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi, Emlak ve Etraf Paklık Vergisinin ikinci taksitleri için ödeme müddetinin 30 Kasım Çarşamba günü sona ereceğini hatırlattı.

Vergi mükellefleri ödemelerini 08: 00-17: 00 saatleri ortasında merkez Selçuklu Belediyesi veznelerinden yahut e-belediyecilik uygulamaları üzerinden de çarçabuk yapabilecek. Ayrıyeten vezneler hafta sonu da hizmet verecek. Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Emlak, Etraf Paklık ve İlan Reklam Vergilerinin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 eşit taksitte ödendiği hatırlatıldı. Açıklamada, “Vatandaşlarımız 30 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinin 2. taksitlerini, TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarası ile Selçuklu Belediyesi hizmet binası içerisinde yer alan veznelere, nakit veya kredi kartı ile ödeyebilecekler. Vergilerini ödemek isteyen mükellefler için Selçuklu Belediyesi vezneleri hafta sonu da hizmet verecek” denildi.

Mükellefler kredi kartı ile yapılan süreçlerde mutabakatlı bankalardan Ziraat kredi kartına 6 taksit, öbür kredi kartlarına tek çekim yapılarak hiçbir vade farkı oluşmadan ödeme imkanından faydalanabiliyorlar. Yeniden Türkiye’nin her yerindeki PTT şubelerinden online sistem üzerinden mükellef sicil numarası ve TC kimlik numarası eklenerek ödeme yapılabilecek. Mükellefler, e-belediyecilik uygulaması çerçevesinde internet üzerinden www.selcuklu.bel.tr web adresinden de kredi kartı yahut banka kartı ile vergilerini ödeyebiliyorlar.

ATM ve İnternetten Vergi Ödeme Kolaylığı

Vergi ödemeleri için ATM ve İnternet bankacılığı uygulamasıyla mükelleflere kolaylıklar sağlandığına dikkat çekilen açıklamada, ” Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerinden ATM’lerden ve internet bankacılığı sistemi üzerinden de mükellef sicil numarası ile vergi ödenebileceği belirtildi. Ayrıyeten sunulan hizmetlerle vatandaşların vakit kaybetmeden süratli bir biçimde ödeme yapabileceği belirtilirken, mükelleflerimizin gecikme artırımına maruz kalmamaları için belirtilen mühlet içinde vergilerini ödemeleri menfaatlerine olacaktır. Ödeme mühleti içinde ödenmeyen vergiler için 6183 sayılı kanun yeterince gecikme artırımı uygulanacak” tabirleri kullanıldı. – KONYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu