Haber

Erivan’da patlama: 2 ölü, 2 yaralı

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da Nor Areş Caddesi 34 numarada meydana gelen patlamada iki bina tamamen yıkıldı, iki kişi hayatını kaybetti. Patlamanın ardından yapılan ilk açıklamada iki kişinin enkaz altından çıkarıldığı, yaralı iki kişiden birinin durumunun ağır olduğu paylaşıldı. Daha sonra Ermeni basınına yansıyan haberlerde iki yaralının hastaneye kaldırıldığı, iki kişinin de hayatını kaybettiği belirtildi.

Ermenistan Halk Radyosu’nun haberine göre, isimleri RN ve HS olduğu belirlenen iki kişi enkaz altından çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Enkazın altından çıkarılan ve isimleri GE ve SH olarak açıklanan iki kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Erivan’ın Erebuni ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili basına açıklama yapan Ermenistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Narek Sarkisyan, arama kurtarma ekiplerinin enkaz altından bir erkek ve bir kadını çıkardığını belirtti. Sarkisyan, patlamanın nedeninin henüz belirlenmediğini bildirdi. 5 Şubat Pazartesi sabah saatlerinde meydana gelen patlamayla ilgili soruşturma başlatılırken, patlamanın ardından olay yerine çok sayıda arama kurtarma görevlisinin sevk edildiği ve çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu