Haber

Filistin Dışişleri: Batılı ülkelerin çifte standardını reddediyoruz

İsrail’in hafta boyunca işgal altındaki Gazze Şeridi’ne ve Lübnan’ın güneyindeki noktalara savaş uçaklarıyla düzenlediği hava saldırılarının ardından açıklama yapan Filistin Dışişleri Bakanlığı, “Batılı ülkelerin Mescid-i Aksa’yı yok sayarak Filistin tepkilerini kınayan ikili standardını reddettiklerini” bildirdi. baskınlar”.

Hafta başında Mescid-i Aksa baskınlarının ardından İsrail’e yönelik roket saldırılarına Filistinlilerin tepki olarak belirttiği işgal altındaki Gazze Şeridi ve Lübnan’ın güneyine İsrail hava saldırıları düzenlemiş ve bölgede tansiyon tırmanmıştı. .

NEHAMMER: İSRAİL’E ROKET FIRLATILMASINI ŞİDDETLE KINIYORUM Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, 6 Nisan’da yaptığı açıklamada, “İsrail’e roket fırlatılmasını şiddetle kınıyorum. Artan gerilim çok endişe verici. Hiçbir şey sivil hedeflere yönelik saldırıları haklı çıkaramaz. “Filistin Dışişleri Bakanlığı” Filistin tepkilerini kınamakta acele ederken, işgalci devletin ibadet edenlere yönelik ihlallerini ve inzivaya çekilmeyi ya tamamen görmezden gelen ya da geçici olarak atıfta bulunan Batılı ülkeler ve onların işgalci devletle suç ortakları tarafından dayatılan çifte standardı reddediyoruz. Mescid-i Aksa Filistin’in hakları.” “Bu ülkelerin ve halklarının haklarından daha az değil. İkili ve çok taraflı ilişkilerimizin yararı için, bu tutumun tekrarı durdurulmalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu