Yaşam

Harry Potter Dizisi TV Dizisi Olarak Yeniden Çekilecek

JK Rowling’in yedi kitabından uyarlamayla hayatımıza katılıyor Harry Potter Film serisi bugün büyük bir haberle gündeme geldi. Bloomberg’in ‘konuya yakın iki kaynaktan’ edindiği bilgiye göre Warner Bros. Discovery, kitaplardan yola çıkarak yeni bir yapım için sözleşme imzalamak üzere.

Paylaşılan detaylara göre yeni Harry Potter referansı online platformlarda yayınlanacak bir dizi olacak. Serinin her dönemi, JK Rowling’in yedi kitabından biri esas alınacaktır. Yani orijinal dizi yeni dizi ile yeniden canlanacak.

JK Rowling aynı zamanda dizinin yönetmenlerinden biri olacak:

Kaynakların verdiği diğer bilgilere göre yazar JK Rowling, diziyi kitaba sadık tutmak için geliştirme sürecinde rol oynayacaktır. Ancak dizinin asıl yaratıcıları ortada olmayacak.

Warner Bros. CEO’su David Zaslav ve HBO Lideri Casey Bloys’un JK Rowling’i dizi projesine ikna etmek için seyirci karşısına çıktığı söyleniyor. Sözleşmenin ne zaman tamamlanacağı bilinmiyor.

Dizi HBO Max’te yayınlanacak: Ve Harry Potter gibi birkaç örnek daha görebiliriz!

Ne yazık ki Harry Potter serisi hakkında elde edilen bilgiler bu noktaya kadar sınırlı. Dizideki ekip, dönemlerin kaç bölümden oluşacağı gibi detaylar ancak sözleşme tamamlandıktan sonra kesinlik kazanabilir.

Öte yandan elde edilen bilgilere göre Harry Potter serisi, Buzdağının zirvesi hatta olabilir. Zira Warner Bros.’un önümüzdeki günlerde HBO Max için yeni bir yayın stratejisini açıklaması bekleniyor. Bu stratejinin ana noktalarından biri zaten bildiğimiz karakterleri canlandırmak olacak.

Tabii bu karakterlerden hangisinin olacağını şu an için söylemek mümkün değil. İddialar hakkında Warner Bros. tarafından da henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

aksuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu