Haber

İngiliz Ekonomist dergisi: Muhalefet seçime 70 gün kala en kötü adayı seçti

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde muhalefet bloğunun adayının açıklanması ve muhalefet partileri arasında yaşanan kriz dünya medyasında değerlendirilmeye devam ediyor. İngiliz The Economist dergisi, Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun adaylık sürecindeki atılımlarını analiz eden bir makale yayınladı.

ADAY BELİRLENDİ 70 GÜN KALDI

Muhalefet bloğu Erdoğan’a karşı muhalefetin kazanmasının zor olduğunu belirten The Economist’in son makalesinde, Sonunda seçimden yaklaşık 70 gün önce aday gösterebildiğini yazdı.YÜZ İFADELERİ GÜNDEMDE

Muhalefetin adaylık sürecinin uzun sürdüğünü belirten dergi, Kılıçdaroğlu’nun konuşma yaptığı sırada siyasilerin yüz ifadelerine dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu’nun göstermelik bir adaylık olan adaylığının drama dönüştüğü belirtilen haberde,Akşener’in masadan ani ayrılışına ve dönüşüne vurgu yapıldı.

AKŞENER ÖLÜM İLE MALI ARASINDA SEÇİM YAPMAK ZORUNDA

Akşener’in ‘ölümle sıtma’İkisinden birini seçmek zorunda kaldığını hatırlatan haberde, “Akşener, İmamoğlu ve Yavaş’a başkan yardımcılığı sözü verilince 11 saatte vazgeçti” denildi.

ŞİMDİYE KADARKİ MAKSİMUM ADAY

The Economist, Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun endişelerine katıldı. “İyi bir cumhurbaşkanı olabilir ama olabilecek en kötü aday da olabilir.”YETENEKLİ GÜÇ OYUNU

Meral Akşener için ‘yetersiz güç oyunu’ Haberde hem kendi seçmeninin gözündeki imajını zedelediği hem de muhalefetin kolektif imajını zedelediği vurgulandı. 72 saat süren Akşener krizi için “Bana 1990’larda birbiri ardına düşen koalisyon hükümetlerini hatırlattı”söylendi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu