Teknoloji

iOS 17, iOS’ta 6 yıldır değişmeyen Kontrol Merkezi’ni tamamen değiştirecek

5 Haziran’da açıklandıLansman tarihi yaklaştıkça, iOS 17 hakkında daha fazla sızıntı ve söylenti ortaya çıkıyor. Yaklaşan güncellemeyle ilgili en son söylentilerden biri, bunun Apple’ın mobil işletim sisteminin önemli bir parçası olduğu. Kontrol Merkeziİlgilendirir.

MacRumors ile konuşan ve önceki sızıntılarda güvenilir olduğunu söyleyen isimsiz bir kaynağa göre, bu yıl Bluetooth bağlantılarından ses kontrolüne kadar her şeyi yöneten sistem olan Kontrol Merkezinde büyük değişiklikler göreceğiz. Ancak kaynak bu değişiklikler hakkında daha fazla detay vermediği için tam olarak ne sunulacağını bilmiyoruz. Bu değişiklikler yeni simgeler, daha büyük düğmeler veya akıllı sıralama gibi işlevler olabilir.

Kesin olarak bildiğimiz tek şey Kontrol Merkezi, 2017’de iOS 11’in piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse hiçbir değişikliğe uğramadı. . Daha önce Control Center iki ekrana bölünmüştü ve oldukça yeterli diyemeyeceğimiz bir kullanıcı arayüzüne sahipti.

iOS 11 ile, Kontrol Merkezi ilk kez özelleştirme yetenekleri kazandı ve kullanıcıların burada hangi kısayolların ve özelliklerin görüneceğine karar vermesine olanak sağladı. Bu, potansiyel dağınıklığı ve dağınıklığı azaltmayı çok daha kolay hale getirdi.

kirkagachaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu