Haber

İstifa mı etti yoksa görevden mi alındı? Fahri Adıgüzel seçim sonrası sessizliğini bozdu

14 MayısSeçimlerde bilgi girişi yapıldığı için eleştirilen CHP Bilgi ve İrtibat Teknolojileri Genel Başkan Yardımcısı Fahri Adıgüzel, seçimin ertesi günü görevinden istifa etti.

FAHRİ NADİGÜZEL SESSİZLİĞİ KIRDI

Aralarında İsmail Saymaz’ın da bulunduğu birçok gazetecinin Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevden alındığı tezi ortaya atılırken, günler sonra Adıgüzel sessizliğini bozdu.

“SİSTEMDE 1 DAKİKA BİLE KESİNTİSİZ OLMADI”

Katıldığı canlı yayında istifa etti mi yoksa ihraç mı edildi sorusuna cevap veren Adıgüzel, “Bu eleştirileri görünce işimden istifa ettim. 13. Cumhurbaşkanımız bu süreçten zarar görmeyecek, ikincisi de bu benim.İşimden ayrıldım ama sizin aracılığınızla bir çağrım var, bu işi bilen tüm profesyonellere söylüyorum, biz işimizi doğru yaptık, yapmadık. 1 dakika bile aramız olmasın, gelip bizi kontrol etsinler.

“YANLIŞ ALGISI VAR, UNUTULMAZ”

Böyle bir açık sistemimiz var. Kim kontrol etmek isterse, elimizde kaç sandık var, o gece kayıtlar nasıldı, sistem hiç kapalı mıydı? Bunları açıklamak isteriz. Çünkü bir yanlış anlaşılma var. Böyle bir haksızlık yapılıyor. İletişim teknolojilerinden sorumluyum.

“CHP SEÇİM GECESİNDE KÜÇÜK BİR HATA BİLE YAPMADI”

Asıl sandık meselesi bir operasyondur, çok büyük bir operasyondur. Birçok bileşeni vardır. Ona ihtiyaç duyduğum için sorularınızı bu kadar cesurca cevaplamak görevimden istifa ettim. CHP teknolojik olarak en ufak bir hata yapmadı. oy gece. Bunun şahitleri de var.”

haberkizilirmak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu