Haber

Kendilerini avukat olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 23 kişi tutuklandı

İstanbul’da baroya kayıtlı avukatların kimlik bilgilerini kullanarak aradıkları kişileri dolandırdıkları iddia edilen 23 zanlı, icra borcu olduğunu söyleyerek tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet BaşsavcılığıDolandırıcılık ve Dolandırıcılık Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında bazı zanlıların kendilerini avukat veya hukuk bürosu çalışanı olarak tanıtarak telefonla aradıkları kişilere icra borçları olduğunu ve ödemezlerse ödemeyeceklerini söyledikleri belirlendi. haklarında icra takibi başlatılacaktır.

Şüphelilerin dolandırıcılık eylemlerinde baroya kayıtlı avukatların isim ve sicil numaralarını kullandıkları, müştekilerle hiç yüz yüze gelmeden telefonla görüştükleri ve bankalar aracılığıyla para akışını sağladıkları belirlendi.

Suç işlemek için örgüt kurmak“, ” suç işlemek için kurulmuş bir örgüte üye olmak“, ” nitelikli zimmete para geçirme” Ve “kişisel verileri hukuka aykırı olarak elde etmek veya yaymakHatalarından dolayı yürütülen soruşturmada 25 zanlının yakalanması için 29 farklı adrese eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Operasyonda 23 şüpheli gözaltına alındı. Diğer zanlıların yakalanması için soruşturma sürüyor.

gundogmusajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu