Sağlık

Manisa’da ölçümlü farkındalık

MANİSA (İGFA) – 14 Kasım Dünya Diyabet Günü münasebetiyle Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Sıhhat Müdürlüğü tertibi ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda değerli bir aktiflik düzenlendi.

Stant kurularak vatandaşların kan şekeri ölçümlerinin yapıldığı tertibe Manisa Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Nursel Ustamehmeoğlu, Sıhhat İşleri Dairesi Lideri Erhan İnce, Kültür ve Toplumsal İşler Dairesi Lideri Fırat Özcan, İdari İşler Şube Müdürü Ahmet Müştak Aydın, Vilayet Sıhhat Müdürlüğü Halk Sıhhati Hizmetleri Lideri Dr. Hüseyin Yaralı, Halk Sıhhati Hizmetleri Lider Yardımcısı Mustafa Elmas, Şehzadeler İlçe Sıhhat Müdürü Uzm. Dr. Müjde İlgün iştirak sağladı. Vilayet Sıhhat Müdürlüğü grupları, vatandaşların kan şekeri ölçümlerini yaptı. Manisa Büyükşehir Belediyesi de sağlıklı beslenmenin değerini vurgulamak maksadıyla açtığı stantta yeşil elma ve su ikramı yaptı.

FARKINDALIK AMAÇLANIYOR

Şehzadeler İlçe Sıhhat Müdürü Uzm. Dr. Müjde İlgün hususla ilgili yaptığı açıklamada, “2021-2023 yılları ortasında Dünya Diyabet Günü’nün teması diyabet programına erişim. Biz de bu mevzu kapsamında her yıl olduğu üzere bu yıl da farkındalık çalışması yaparak hatırlatmak istiyoruz. Bu nedenle Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Vilayet Sıhhat Müdürlüğü işbirliğinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir stant çalışması yaptık. Vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz, kan şekerlerini ölçüyoruz, sonrasında gerekiyorsa bununla ilgili yönlendirme yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz tarafından da sağlıklı beslenmeye hem dikkat çekmek hem de farkındalık yaratmak hedefiyle su ve yeşil elma ikramı yapılıyor. Vatandaşlarımızı diyabet hakkında bilgilendirmek gayesiyle standımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu