Haber

Meclis’teki Hatay tartışmalarının ardından gündeme gelen CHP’li Suzan Şahin, aday gösterilmeme gerekçesini ilk kez konuştu.

Kahramanmaraş’ta 11 ilde büyük yıkıma neden olan iki depremin ardından TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP’li Suzan Şahin, “Zamanında gelmediniz, Hatay’ı ölüme terk ettiniz, öldünüz” dedi. Hatay’a kefen bile vermeyin, 40’larınızı, 40’larınızı battaniyeye sarın, kimi ayakları açık toprağa verildi, kimi de gömülemedi, günlerce kuyrukta bekledi”.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ENDİŞELİYORUZ HANIM KONUŞUYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kürsüde konuşma yapan ve sözleriyle gündem yaratan Şahin’e sert tepki göstererek, “Yaralıyız. Başımız belada. Hanım konuşuyor. Senin konuştuğun gibi değil. Cumhurbaşkanı olarak” dedi. Sadece Hatay’da değil 11 ilin 11’inde de aynı hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürüyoruz, etmeye de devam edeceğiz.”

CHP’Lİ SUZAN ŞAHİN İLK KEZ KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaşadığı polemiğin ardından uzun süre gündemde kalan CHP’li Suzan Şahin, partisinin YSK’ya sunduğu milletvekili aday listesinde kendisine yer bulamadı.

“BENİM İÇİN DE SÜRPRİZ OLDU”

CHP’den aday gösterilmemesiyle ilgili Halk TV’de İsmail Küçükkaya’ya konuşan Şahin, “Bana da sürpriz oldu. Hiçbir bilgim yok, daha önce hiç böyle bir görüşmemiz olmamıştı. Hiç beklemiyordum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Meslektaşım söz veriyorum, mutlak, mutlak yeni baharlar getirmek için onu başkan yapacağız.

“BU ÜLKEYE BAHAR GELMESİNİ İSTİYORUM, YETER”

Geldiğim günden beri çalışıyorum. Her gün sahadayım. Her şeyle çalışıyorum. Ama bölgemizde ittifak pek olmadı. Saadet Partisi’nden bir aday var ve 4. sırada. Deprem bölgesinin de değişmesini beklemiyorduk. Bize de sürpriz oldu. Sorun değil. Ofisle işim yok. Ailelerimiz, evlerimiz, evlerimiz gitti. devamım yok. Bu ülkeye bahar gelsin istiyorum, yeter” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu