Ekonomi

OKX’ten yeni bir hamle

Kripto para piyasalarında yaşanan son gelişmelerin akabinde şeffaflığın ekosistemin sürdürülebilirliği açısından gerekli ögelerden biri olduğu bir sefer daha pekişmiş oldu. Dünyanın en hacimli kripto para borsalarından OKX de bu kapsamda adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde rezerv delillerini paylaşmaya başlayan borsa artık de kullanıcıların kendi varlıklarının denetimini ve kontrolünü yapabileceği yeni bir uygulama başlattı.

Kripto para yatırımcılarının varlıklarının güvenliğiyle ilgili duyduğu tasaları gidermek isteyen OKX, son teminatlandırma oranlarını gösteren bir rezerv delili sayfasını kullanıma açmıştı. Borsa, bunun yanı sıra varlıkların teğe bir temeline nazaran desteklendiğini doğrulamayı amaçlayan bir denetleme aracını hizmete sunmuştu. Küresel borsa artık ise Merkle Tree Proof of Reserve (Merkle Tree rezerv kanıtı) uygulamasını aktifleştirmeye hazırlanıyor. Bu yeni özellik OKX kullanıcılarının kendi varlıklarının denetimini ve kontrolünü yapabilmesini sağlayacak.

Kripto para yatırımcılarının yaşanılanlardan etkilendiğini ve artık şeffaflığa daha fazla kıymet verdiklerini belirten OKX Finansal Piyasalar Yöneticisi Lennix Lai, “Merkle Tree rezerv delilimizi yayınlamak için üçüncü taraf bir kontrol sürecindeyiz. Rezervlerimizin bir kısmını doğrulamak için 23 BTC adresimizi ve 13 ERC20 adresimizi herkese açık olarak paylaştık. Yeni rezerv delilimiz ve kendi kendini denetleme özelliklerimiz, kullanıcılara varlıklarının yüzde 100 oranla desteklendiğini doğrulama imkanı veriyor. OKX olarak bundan sonraki süreçte de kullanıcılarımızın bilgilerini müdafaaya devam ederken ödeme gücümüzü ve istikrarımızı göstermek için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu