Haber

Oral-B Challenge İstanbul’da Triatlon Heyecanı

Dünyanın tek kıtalararası triatlonu olan Oral-B Challenge İstanbul, bu yıl üçüncü kez Beykoz’da düzenlendi.

İstanbul Gençliği ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Türkiye Triatlon Federasyonu Lideri Bayram Yalçınkaya ve P&G Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya Yönetim Konseyi Lideri Tankut Turnaoğlu. 850 sporcunun katıldığı yarışa start verenler arasında milli sporcu Şahika Ercümen de yer aldı.

Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Oral-B Challenge İstanbul, Kanlıca İskelesi’nden başladı.

Sporcular 2,3 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan parkurda yarıştı.

Organizasyonun yüzme etabı Kanlıca-Küçüksu arasında yapılırken, Küçüksu’dan başlayıp Asya’dan Avrupa’ya pedal çeviren bisiklet etabı için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü tek yön olarak araç trafiğine kapatıldı. Koşu etabı Küçüksu-Çubuklu’nun ortasında yapıldı.

Yarışta erkekler genel kategorisinde Bahadır Tama 2.01.39’luk derecesiyle birinci olurken, Behzad Nobaripur 2.04.01’lik derecesiyle ikinci, İlker Kökçe ise 2.05.57’lik derecesiyle üçüncü oldu.

Kadınlar genel kategorisinde Tuğçe Karakaya 2.17.03’lük derecesiyle birinci olurken, Ece Calp 2.20.24’lük derecesiyle ikinci, Şennur Parlak Öner ise 2.25.10’luk derecesiyle üçüncü oldu.

yunusemrehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu