Yaşam

Panorama 1326 Bursa’da muhteşem buluşma

Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter, ünlü klarnetçi Serkan Davet Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde muhteşem bir konser verdi.

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya kazandırdığı dünyanın tam panoramik müzesi Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Osmangazi Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Mehter’in Sadası & Serkan Çağrı” konserine Bursalılar yoğun ilgi gösterdi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve sanatseverler, ünlü sanatçı Serkan Çağrı’nın dünyanın en eski askeri bandosu mehter eşliğindeki farklı performansını büyük bir coşkuyla dinledi. Konser öncesi Lider Dündar, usta klarnetçi Serkan Çağrı’yı ​​Fetih Müzesi’ni gezdirdi. Bursa’nın fetih gününün sanal ortamda canlandırıldığı dev kubbeyi ziyaret eden ünlü sanatçı, dev kubbede konser verecek olmanın heyecanını yaşadığını söyledi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin açıldığı günden bu yana birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirterek, “Geçen hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gençlerimizle müzemizde bir araya geldi. Bugün sanatçımız Serkan Çağrı’nın mehter ekibiyle muhteşem performansına tanık oluyoruz.” dedim.

Yaklaşık iki saat süren konserde, Hoş Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Bölümü ile ünlü klarnetçi Serkan Davet, kahramanlık türkülerinden marşlara, Türk Halk Müziğinden günümüze pek çok eseri bir arada seslendirdi. müzik.

Konserin sonunda müzeyi dolduran vatandaşlar sanatçıları ayakta alkışlarken, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Serkan Davet ve diğer sanatçılara üstün performanslarından dolayı teşekkür ederek Osman Gazi’ye biblo takdim etti. Konseri Önder Dündar’ın yanı sıra Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız ve AK Parti İl Müdürleri de dinledi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu