Teknoloji

Prince of Persia: The Sands of Time Remake’den Kötü Haber!

Oldukça uzun bir süre sonra Prince of Persia: Zamanın Kumları Yeniden Yapım Yeni bir gelişme oldu. Ancak bu pek beklediğimiz gibi olmadı. Bırakın oyunun çıkışını bir şeyler görmek için bile uzun süre beklememiz gerekecek gibi görünüyor.


İlginizi çekebilir: Assassin’s Creed Mirage Çıkış Tarihi Kesin


Ölü toprak üzerine serilmiş gibi ses getirmeyen Prince of Persia serisi için uzun süredir yeni bir oyun bekliyordu. Eylül 2020’de gerçekleşen Ubisoft Forward sırasında bu beklenti karşılandı. Yepyeni bir oyun olmasa da “Hiç yoktan iyidir.”Prince of Persia The Sands of Time Remake diyebileceğimiz The Sands of Time Remake’in duyurusu, Fransız yayıncının diziye artık kapılarını kapatmadığının canlı bir kanıtı oldu.

Ancak bu açıklamanın ardından sanki zehirli bir ok atılmış gibi aksilikler peş peşe geldi. Birçok kez ertelenen üretimle ilgili geliştirmeler, geliştiriciyi değiştirmeye kadar gitti. Çekirdek geliştiricileri Pune ve Mumbai stüdyoları olmasına rağmen, kaderi artık Montreal stüdyosunun elindeydi. Uzun süredir durumu hakkında en ufak bir fikrimiz olmayan Prince of Persia The Sands of Time Remake’in önümüzdeki ay Ubisoft Forward yayınına geri dönüp dönmeyeceğini merak ediyorduk ama umutlarımız önümüzdeki bahara kaldı.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake İçin Hala Zaman Var

Montreal stüdyosu, Twitter’da yaptığı paylaşım ve resmi sayfasında yaptığı paylaşımla son durum hakkında bilgi verdi. Yeniden yapımın şu anda oyuncularla buluşmaya hazır olmadığını ve Ubisoft Forward kapsamında yeni bir şey beklemememiz gerektiğini söylüyorlar. O kadar ki henüz fikir aşamasındaydı. “Bunun Türkçe çevirisi nedir?” Siz sorsanız bile oyuncuların geri bildirimleri dinleniyor ve takım oluşturulduktan sonra öncelikler belirlenerek bize bir şeyler katabilecekleri aşamaya geçiliyor. Diyelim ki, geliştirmenin oldukça erken bir aşamasında. Bu, bir şeyler görmek için muhtemelen gelecek yıla kadar beklememiz gerektiği anlamına gelebilir.

https://twitter.com/princeofpersia/status/1661404537498791941

Daha önce yapılan açıklamalarla görsel olarak yeni düşman ve karakter modelleri, geliştirilmiş sesler, parkur animasyonları ve müzikleri ile yeni sinematik sahnelerin sunulacağı söylenmişti. Bunlara ek olarak kamera, kontroller ve dövüş sisteminin tamamen yeniden yaratılarak günümüz standartlarına getirileceği ancak orijinal ve çağdaş versiyon arasında geçiş yapılabileceği de belirtilmişti.

haber-camliyayla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu