Haber

Rengarenk Klasik Arabalar Harem’den Üsküdar Meydanı’na nostaljik bir tura çıktı

Düzenlediği etkinliklerle Üsküdar’ı İstanbul’un cazibe merkezi haline getiren Üsküdar Belediyesi, klasik otomobil tutkunlarını Harem Meydanı’nda buluşturdu. İstanbul’un dört bir yanından gelen klasik otomobil ve otomobil tutkunları öğle saatlerinde Harem’de bir araya geldi. Etkinlikte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de direksiyona geçerek klasik otomobili kullandı. Vatandaşlar ve çocukları klasik otomobillere yoğun ilgi gösterdi.

Bir döneme damgasını vuran klasik otomobiller Üsküdar Harem Meydanı’nda doruğa çıktı. Klasik otomobil şöleninin sunulduğu etkinliğe klasik otomobil tutkunları ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğe çocuklarıyla birlikte katılan ziyaretçiler, klasik otomobillerin direksiyonuna geçerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinlikte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen direksiyona geçerek klasik otomobili kullandı. Daha sonra meydanda toplanan klasik arabalar konvoy halinde Üsküdar cadde ve sokaklarına ilaç attı. Üsküdar meydanında nostaljik ilaçlama yapan klasik otomobil sürücüleri, daha sonra Harem’e döndü.

Türkmen: “Harem’de bir tarihi yaşatıyoruz”

Etkinlikte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de direksiyona geçerek klasik otomobili kullandı.

Hilmi Türkmen, “Bugün Üsküdar Harem’de çok özel bir gün yaşıyoruz. Sanırım daha önce böyle bir düzenleme olmamıştı. Klasik arabalar, klasik Mercedes hepimizin hayalini kurduğu Mercedes’tir. Elbette bunların her biri farklı bir bedel, farklı bir tarih, farklı bir anı. Burada pek çok klasik araba modeli mevcut. Her biri aslında kendi dönemini ve tarihini yansıtan birer hazine. Yaza veda toplantısı gibi. Klasik otomobil tutkunu arkadaşlarımız sayesinde Üsküdar Belediyesi hareminde bir etkinlik düzenlemek istedik. Burada Türkiye’nin ve İstanbul’un her yerinden arkadaşlarımız var. “Dolayısıyla İstanbul’daki Harem’de bir tarihi yaşatıyoruz” dedi.

Üsküdar Meydanı’nı gezen klasik otomobil ve otomobil tutkunları, daha sonra Harem Meydanı’nda yeniden buluşarak sinema gösterimini birlikte izledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

babadagajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu