Yaşam

Saray Belediyesi’nden ücretsiz bale atölyesi

Yaz Atölyeleri kapsamında Saray Belediyesi tarafından açılan Bale ve Dans Atölyesi’nde eğitimler devam ediyor. Bale kursuna büyük ilgi gösteren geleceğin balerinleri, derslerden büyük keyif alıyor.

GELECEĞİN BALERİLERİ SARAY AKM’DE YÜKSELİYOR
Saray Belediyesi Yaz Atölyeleri kapsamında açılışı yapılan Bale ve Dans Atölyesi tüm hızıyla devam ediyor. Baleye yeni başlayanlar için açılan kurslara 52 çocuk katılıyor. Bale atölyesine yoğun ilgi gösteren minikler, profesyonel eğitmen eşliğinde balede teknik taktik, koreografi, ritim, müzik ve sahne çalışmalarının tüm inceliklerini öğreniyor. Klasik bale eğitiminin çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimi için büyük değer taşıdığını belirten eğitmen, “Çocuklarımıza genel bale bilgisi, esneklik ve baleye geçiş tekniği dersleri veriliyor. Bale eğitimine klasik müzik eşlik ettiği için çocuğun müzik kulağını geliştirir, sesleri ve ritimleri tanımasına yardımcı olur. Eğitim alan çocuklar özgüvenli ve daha hızlı sosyalleşen bireyler oluyor.”

 

VELİLERDEN LİDER ERKİŞ’E TEŞEKKÜRLER
Çocuk gelişimi, çocukları spora teşvik etmek ve marifet kazandırmayı amaçlamak amacıyla açılan ücretsiz Bale ve Dans Atölyesi’ne yoğun ilgi gösteren veliler, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş ve eğitmenlere teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu