Haber

Suriye’ye sürpriz ziyaret ortalığı karıştırdı! Büyükelçi Flake, Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı, ABD’den yanıt gecikmedi

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley’in kuzeydoğusu SuriyeABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, Türkiye ziyaretinin ardından açıklama yapmak üzere Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı.

“MILLEY SURİYE’DE SADECE ABD ASKERLERİNİ ZİYARET ETTİ”

Price burada yaptığı açıklamada, “Büyükelçi Flake’in görüşme ve müzakereler için Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na gittiğini teyit ediyorum. General Milley’in ziyaretiyle ilgili elbette sizi Savunma Bakanlığı’na havale ediyorum ama buraya kadar. anlıyoruz, General Milley sadece SuriyeTürkiye’deki ABD askerlerini ziyaret etti ve sadece ABD askerleriyle görüştü” dedi.

“DEAŞ’LA MÜCADELE HEDEFİMİZ BÖLGEDEKİ ORTAKLARIN HAYIRINADIR”

Bir gazeteci tarafından ABD askeri komutanının ani ziyaretinin açıklamasının ne olduğu sorulduğunda, Price, ABD komutanının görev başındaki ABD askerlerini her an dünyanın herhangi bir yerinde ziyaret edebileceğini, Suriye ziyaretinin de buna benzer bir şey olduğunu kaydetti. . Sözcü, aynı zamanda Suriye’deki tek amaçlarının DEAŞ ile birlikte çalışmak olduğunu ve bu amacın Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgedeki ortakların çıkarına olduğunu savundu.

NE OLDU?

Milley, hafta sonu Suriye’ye önceden haber verilmeyen bir ziyarette bulundu. ABD Genelkurmay Sözcüsü Albay Dave Butler, “General Milley, (ABD) komutanları ve askeri birliklerle görüşmek üzere kuzey Suriye’yi ziyaret etti. DEAŞ ile mücadele misyonu hakkında güncel bilgiler aldı, kuvvet korumasını inceledi. Hol mülteci kampındaki sığınmacıları ülkelerine geri gönderdi Çabaları değerlendirdi ABD’nin Ankara Büyükelçisi Flake de Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı ve Mark Milley’in kuzeydoğu Suriye ziyaretiyle ilgili açıklama istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu