Ekonomi

Syensqo, Solvay bölünmesi öncesinde Euronext listelenmesi için düzenleyici onay aldı

Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Otoritesi, Syensqo SA/NV’nin izahnamesini onaylayarak, hisselerinin Euronext Brüksel ve Paris’te listelenmesinin önünü açtı. Bu hamle, Solvay SA/NV’nin planlanan kısmi bölünmesinde önemli bir adımdır: SOLVAY ve SYENSQO. Kayıt belgesi ve güvenlik belgesini içeren onaylı izahname artık her iki şirketin web sitelerinde de mevcut.

Solvay hissedarlarının 8 Aralık 2023’teki olağanüstü genel kurulu, önerilen bölünmeye oy verecekleri için çok değerli bir an olacak. Hissedarların yeşil ışık yakması halinde Syensqo, 11 Aralık 2023 sabah saat 9.00’dan itibaren “SYENS” sembolü altında bağımsız olarak işlem yapmaya başlayacak.

İzahname, 29 Haziran ve 15 Kasım 2023 tarihli önemli belgeleri içeriyor ve AB pasaport rejimi kapsamında Fransız Finansal Piyasalar Otoritesine rapor edilecek. Bölünmenin tamamlanması piyasa koşullarına ve alışılagelmiş kapanış koşullarına bağlıdır. Syensqo hisselerinin bölünme kapsamında dağıtımının halka arz teşkil etmediğini belirtmekte fayda var.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu