Haber

Türkiye’de Yasadışı Geçişler Uyuşturucu Tehlikesi Yaratıyor

Bir Hayata Dokun Derneği Lideri Dr. Burcu Bostancıoğlu, Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy’a yaptığı açıklamada, Türkiye’de kaçak geçişlerin yarattığı uyuşturucu tehlikesine dikkat çekti.

DP Göç ve Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy’un sosyal medya yayınına katılan Bir Hayata Dokun Derneği Başkanı Dr. Burcu Bostancıoğlu, Türkiye’de kaçak geçişlerden kaynaklanan uyuşturucu tehlikesini gündeme getirdi. Dikkat çeken noktalara değinen Bostancıoğlu, Türkiye’nin coğrafi konumu nedeniyle tehlikeli bir geçiş bölgesi olduğunu belirterek, son yıllarda ülkeye kontrolsüz bir şekilde mülteci ve sığınmacıların yerleştirilmesinin ciddi sonuçlar doğurduğunu ifade etti.

“İLTİCA İSTEYENLERİN YARATTIĞI SORUNLARIN UYUŞTURUCU ETKİSİ OLMADAN YAŞANABİLECEĞİNE İNANMIYORUZ”

Bostancıoğlu, Türkiye’de mültecilerin yarattığı sorunları uyuşturucunun etkisi olmadan yaşamanın mümkün olmadığına dikkat çekti.

Captagon kullanımında son iki yılda yüzde 193 artış yaşandığına değinen Bostancıoğlu, Afganistan ve Balkan yollarından Türkiye’ye ulaşan metamfetaminin hızla getirilebileceğini vurguladı.

“Türkiye ÇOK TEHLİKELİ BİR NOKTADA”

Türkiye’nin bulunduğu konum itibariyle tehlikeli bir noktada olduğuna değinen Bostancıoğlu, “Türkiye coğrafi konumu itibariyle tehlikeli denilebilecek bir noktada. Transfer söz konusu olduğunda ise geçiş bölgesinde olması ve Son 10-11 yılda kaçak ve sığınmacılar ülkemize yerleşiyor, yanlarında getirdiklerine bakılmıyor, verilere yansıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu