Teknoloji

Xbox’ın Aktif Kullanıcıları Rekor Kırdı

Microsoft, geride bıraktığımız son çeyreğe ilişkin değerli açıklamalarda bulundu. Şirketin söylediğine göre, Xbox’ın etkin kullanıcı sayısı Çok değerli bir rekor kırdı. zamanında yenisi Oyun Geçişi Hizmet abonelikleri açısından yüzler gülerken, oyunlar açısından gelir kaybı yaşandığı belirtildi. Detaylar burada.

Son zamanlarda Amerikan yazılım devi sancılı bir süreçten geçiyor. Uzun süre birinci parti oyunlarla oyuncularla buluşamama, on binden fazla kişinin Bethesda ve Xbox tarafından oyundan atılmasıyla %5’e düşürülmesi gibi sorunlar yaşandı. Elbette bu durum, geliştirilmekte olan oyunları ve projeleri de etkiliyor.

Xbox’ın Kaç Aktif Kullanıcısı Var?

Geçtiğimiz günlerde Ekim, Kasım ve Aralık aylarını kapsayan çeyrek mali yıl sonuçlarını açıklayan Microsoft, yeterli ve kötü bir çeyreği geride bıraktığına dikkat çekti.

Açıklanan bilgilere göre aylık bazda hem aktif kullanıcı sayısı hem de Game Pass abonelikleri açısından yüksek seviyelere ulaşıldı. Oyun yayın süreleri ve aktif cihazlar dahil olmak üzere Xbox, 120 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaştı. Ancak Game Pass aboneliklerinin kesin sayısı belirtilmedi.

Oyun gelirleri tarafında ise olumsuz bir hava esiyor. Microsoft geçen yıl %13’lük bir düşüşten bahsetmişti. Xbox içeriği ve hizmetleri gelirde %12 kayıp yaşadı. Microsoft, bunun temel sebebinin birinci parti oyunlarda olmaması ve üçüncü parti oyunlarda daha az para kazandırması olduğunu söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu