Haber

Ahmet Şık’tan Bakan Soylu’ya: “Sen Hapiste Çürüyeceksin… Son Kez Oturuyorsun, Bunu Herkes Biliyor”

Türkiye Personel Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya; Sezgin Baran Korkmaz’ı hatırlatarak, “Sen sadece hamaset yaparsın. Sen hapiste çürüyeceksin… Mafya ile iş tutan, rüşvet alıp veren birisi olduğun için sen yargılanacaksın. Sen orada oturamayacaksın. Son kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor. Mesajı aldım diye açıklama yapıyorsun? Kim verdi sana mesajı? Anlat bakalım. Senin reisin senden değil de neden validen bilgi alıyor?” dedi. Komisyon salonunda tansiyon yükseldi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kıyı Güvenlik Komutanlığı, Göç Yönetimi Başkanlığı ve AFAD’ın 2021 yılı kesin hesap kanun teklifi, 2022 yılı bütçe kanun teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor. TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Bakan Süleyman Soylu’ya şunları söyledi:

“İçişleri Bakanı her türlü kabahati önlemiş, teröristleri ayakkabı numarasına kadar biliyormuş. Uyuşturucuya geçit vermiyormuş. HDP’liler bölücü, CHP’liler FETÖ’cüymüş. Ancak, Süleyman Soylu pür-i pak bir İçişleri Bakanı. Bütün çelişkileri, husumet ve çatışmalara rağmen onu bakan koltuğunda tutmaya mecbur kalan, kendisinden temiz olmayan saray rejimi de yerli ve milli bir hükümetmiş. Bay bakana göre söylediklerinden olmayan, işledikleri suçlara ortak olmayan herkes, bölücü FETÖ’cü. Hukuksuzluk rejimine, cürüm sistemine itiraz eden herkes de terörist.

“DEVLETİ TANRI, MUKTEDİRİ PEYGAMBER SANIP TAPINMAYA MERAKLILAR İÇİN HİÇBİR ZALİMLİK, HİÇBİR HUKUKSUZLUK DERT EDİNİLMEZ”

Suça, suçluya kol kanat germenin manevi yükten, kirli işlerin haysiyetsizlikten sayılmadığı bir nizamda saf birçok kişi bu yüzden mahpusta. Hukuksuzluklarına, suçlarınıza bulduğunuz kılıflarınıza inanacak bir kitle de var. Menfaatlerinizin ve dünyevi iktidarınıza maksat belleyip diğerlerine dayatmaya çalıştığınız ahiret inancınızla, yerli ve ulusal hamasetiyle işiniz kolay. Devleti ilah, muktediri peygamber sanıp tapınmaya meraklılar için hiçbir zalimlik, hiçbir hukuksuzluk keder edinilmez. Bu yüzden size, adaletten, haktan, hukuktan bahsetmeyeceğim. Hesap sormazsam namerdim tezinize ve haysiyetine ihanet etmiş biri olarak bu kararlar size yabancı.

“EĞER ÇALINMASAYDI PABUCUNU TERS GİYDİRECEĞİNİZ ŞEYTAN, SİZDEN UTANIYOR”

Suçlarınızın, hukuksuzluklarınızın tüzel karşılığını biliyoruz. Elbette hesap günü gelecek. Fakat o gün gelmeden kendinizi büyük, diğerlerini küçük gösteren aynanızın karşısına geçip bir sorun bakalım. Bezirganlığını yaptığınız inanç sistem ile ilgili söylediklerini yanlışsız kabul edersek şayet yaptıklarınızdan siz düşen karşılık budur. Yalnızca eski dava arkadaşlarınızla değil, utançla da yollarınızı ayırmışsınız. Utanmayan da yok değil. Şayet çalınmasaydı pabucunu aykırı giydireceğiniz şeytan, sizden utanıyor.

Aranızdaki güç savaşına, çelişkilere, uyuşmazlıklara karşın hakikatten bahsedenlere iç ya da dış düşman dediğinizde birebir safta toplaştığınızı biliyoruz. Dünyanın en güçlü tutkalı hata olduğundan yapışıyorsunuz birbirinize. Fakat tarih yeniden tekerrür edecek ve eski iktidar ortağınız Fetullahçılarla olduğu üzere ganimet paylaşırken yeniden birbirinizi yiyeceksiniz. Din şarlatanlığınız da işe yaramayacak. Zira, herkes ellerinizi kanla yıkadığınızı görecek. Abdest alırken burnunuza çektiğiniz suyun; babasız annesiz kalmasına neden olduğunuz çocukların, konutlarını yıktığınız insanların göz yaşları olduğunu bilecek. Ayaklarınızı yıkadığınız suyun kuruttuğunuz akarsular; üzerinde namaza durduğunuzun da talan edip yağmaladığınız vatan olduğunu herkes öğrenecek; zira hepinizle hesaplaşacağız.”

Şık ile Soylu arasında gerginlik yaşandı. Şık, Bakan Soylu’ya Sezgin Baran Korkmaz olayını hatırlatarak, “Hepsi çıkacak ortaya. İkimiz de mal varlığımızı koyalım. Bütün yedi ceddimizle koyalım. Sen yalnızca hamaset yaparsın. Sen mahpusta çürüyeceksin… Mafya ile iş tutan, rüşvet alıp veren birisi olduğun için sen yargılanacaksın. Sen orada oturamayacaksın. Son sefer oturuyorsun, bunu herkes biliyor. ‘Mesajı aldık’ diye açıklama yapıyorsun? Kim verdi sana iletisi? Anlat bakalım. Senin reisin senden değil de neden validen bilgi alıyor? Bunları da anlat. ABD’ye laf çakıyorsun, senin reisin gidiyor onunla el sıkışıyor. Aranızdaki çelişki mi derinleşti? Bunlara bir hesap ver bakalım” diye konuştu.

Bakan Soylu, Şık’a “Satılık adam, seni parasını veren satın alıyor” dedi. AKP’li milletvekilleri Ahmet Şık’a hakikat yürüdü. Şık, “Bütün gücünüzü kalabalık olmaktan alın” diye reaksiyon gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu