Haber

İmam Gazzali Camii, Osmanbey Yerleşkesinde İbadete Açıldı

Osmanbey Yerleşkesi Harran Üniversitesi Hastanesi yanında hayırseverlerin dayanağıyla imali tamamlanan 1500 kişilik İmam Gazzali Camii düzenlenen merasimle ibadete açıldı.

Açış programına, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Adalet Kurul Lideri Muttalip Yakar, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Demir ile Nihat Denek, Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tolan, Haliliye İlçe Lider Vekili Faruk Bayuk, akademik, idari işçi ile hasta ve hasta yakınları katıldı.

Cuma Namazı öncesinde Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik birer açış konuşması yaptı.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan; “Camilerimiz ibadet yeridir, ezanlarıyla minareleriyle İslam’ın mührüdür. Rabbim bu mescitte yapılan ibadetleri makbul eylesin, emek verenlerden Allah razı olsun. Mescitler milletin infakıyla hayrıyla inşa olur. 2018’de kurulmuş bir derneğimizin, üniversitemizin, belediyelerimizin ve hayırseverlerin katkılarıyla birlikte eşsiz bir eser ortaya çıkmış. Bu cuma gününde cuma namazıyla açılışını gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen tüm hayırseverlere çok teşekkür ediyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim etsin inşallah.

Muazzam mimari yapısıyla İmam Gazzali Mescidini bugün ibadete açtıklarını belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik; “Türkiye’nin en büyük yerleşkelerinden olan Osmanbey Yerleşkemizde bir camimiz vardı. Ancak artık üniversitemize yetmiyordu. Üniversitemize yeni fakültelerin açılması, öğrencilerimizin ve işçimizin sayısının artması ve Üniversite Hastanesinin yerleşkemizde bulunmasından ötürü cami gereksinimi hissedilmişti. Arkadaşlarımızın yapmış olduğu araştırmalar sonucunda Üniversite Hastanemizin olduğu bölgeye karar verilmişti. Hastanede çalışan işçi, hasta ve hasta yakınlarının çok yoğunluğundan ötürü buraya yapıldı. Çok hoş bir camii olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açış konuşmalarının akabinde Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tolan tarafından gelen konuklarla dua etmesinden sonra kurdele kesiti gerçekleşerek, Cuma namazı kılındı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu