Haber

Edirneliler Türk Bayrağı Asmaya Davet Edildi

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde tüm Edirne halkını ev ve işyerlerine Türk Bayrağını asmaya davet etti. Gürkan, “Hadi Edirne, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında tek yürek olalım, evlerimizi, iş yerlerimizi ay yıldızlı Türk Bayrağı ile süsleyelim. 100’üncü yıl sevincini hep birlikte yaşayalım. Vatandaşlarımız hediye edecek” Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’ndan ay yıldızlı Türk Bayrağımızı “O sağlayabilir” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde Edirne halkına değerli bir davette bulundu. Türkiye’nin aydınlık yüzü Edirne’de Cumhuriyetin 100’üncü yılını büyük bir onur, heyecan ve gururla kutladıklarını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Atatürk’ümüzün bize emanet ettiği ve bize bıraktığı Cumhuriyeti yaşatmaya söz verdik, yemin ettik. Sonsuza dek sürecek. Yolumuz Mustafa.” “Kemal Atatürk’ün yolu, yolumuz Atatürk devrimlerinin yoludur, yolumuz Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatma yoludur…” dedi.

Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı Edirne’de Cumhuriyetin 100. yılında önemli bir tarihe tanıklık edeceklerini, Cumhuriyet’in 2. Edirne Gürkan, “Tüm Edirne halkını bu gurura ve coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz.” olmaya davet ediyorum. Edirne’deki evlerimizi ve iş yerlerimizi ay yıldızlı büyük Türk Bayrağı ile süsleyelim. Edirne olarak Cumhuriyetimize ve Atatürk’e yakışacak şekilde bayramımızı hep birlikte kutlayalım. Cumhuriyetten, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan ve izninden asla sapmayacağız. “Asla pes etmeyeceğimizi, ay yıldızlı bayrağımızın bu topraklarda sonsuza kadar gururla dalgalanacağını tüm dünyaya bir kez daha gösterelim” dedi.

Gürkan, vatandaşların büyük Türk Bayrağı’nı Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı’ndan temin edebileceklerini söyledi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu