Haber

Fenerbahçe, Galatasaray’ın şampiyonluk tartışmasına yanıt verdi

Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 1959 öncesi şampiyonlukları için komisyon kurma kararına tepki gösteren Galatasaray’a yanıt verdi. Fenerbahçe, yaptığı açıklamada, kulübün daha önce 28 şampiyonluk başvurusunda bulunmadığını ve bunun mümkün olmadığını açıkladı. Tahkim Kurulundan iade.

İşte Fenerbahçe’nin açıklaması;

“GEÇMİŞTE TAHKİM KURULU TARAFINDAN 28 ŞAMPİYONAMIZIN REDDEDİLDİĞİ BRAG HAKKINDA

Son dönemde kulübün bariz isimleriyle gündeme gelen Fenerbahçe’nin daha önce 1959 öncesi Türkiye Şampiyonaları ile ilgili olarak TFF’ye başvurması ve bu başvurunun Tahkim Kurulu tarafından reddedilmesi gerçeğini yansıtmamaktadır.

İddia edildiği gibi kulübümüz geçmişte bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu’na herhangi bir başvuruda bulunmadığı gibi, bu ‘HAYIR’ başvurusu da Tahkim Kurulu tarafından reddedilmemiştir.

Şanlı tarihimizin yazılmasında payı olan tüm destanlarımızın emeklerine sahip çıkmak için hak arayışımız sonuna kadar devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

DURSUN ÖZBEK NE DEDİ?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek yaptığı açıklamada, “Daha önceki Federasyonlar hangi şampiyonluğun geçerli olup olmayacağını bilmiyor muydu? TFF şapkasını önüne koyup bir kez daha düşünsün. Bunun sonu yok. Buradaki en büyük sorun şu” dedi. Daha önceki federasyonların aldığı kararları yok saymak.Bunu birdenbire nasıl yaparsın?Düzelerek böyle bir karar alırsın.Federasyon birilerini memnun edecek bir karar alamaz.” Sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu